facebook_ico
twitter_ico

Zakup mieszkania – na co należy zwrócić uwagę?

zakup

Każdego z Nas czeka w życiu taki moment, w którym będziemy musieli zdecydować na jaką nieruchomość wydamy oszczędności życia bądź zaciągniemy kredyt na wiele lat. Skutki złych decyzji, które podjęliśmy podczas takiego zakupu będziemy na pewno odczuwać dużo bardziej dotkliwie i dłużej, niźli inne codzienne nieprzemyślane zakupy.

 

Większość z Nas tak naprawdę nie posiada dużej wiedzy na temat rynku nieruchomości. Dlatego też przez zakupem wymarzonego mieszkania warto zgłębić tę tematykę i zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.
Po pierwsze musimy pamiętać o lokalizacji i otoczeniu. W tym przypadku musimy zorientować się jakie są miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego i jakich inwestycji w okolicy Naszego nowego lokum możemy się spodziewać w przyszłości. Rozważając zakup mieszkania z pięknym widokiem na las czy łąkę, warto się takimi planami zagospodarowania przestrzennego zainteresować, aby za kilka lat nie zdziwił Nas widok budowy autostrady czy trasy szybkiego ruchu za oknem.
Po drugie, bardzo ważnym elementem jest komunikacja miejska, która znajduje się w pobliżu Naszej nieruchomości. Należy pamiętać, że im lepiej jest skomunikowana Nasza okolica z centrum miasta, tym lepiej dla Nas: zarówno pod kątem wygody i możliwości szybkiego dojazdu, np. do pracy, jak i pod kątem późniejszej sprzedaży nieruchomości.

 

Po trzecie bliskość takich miejsc, jak: szkoły, przedszkola, sklepy, apteki, baseny, kina, teatry, itp. Pamiętajmy, że z tych wszystkich miejsc korzystamy zarówno My, jak i Nasi bliscy, cały czas – warto więc zwrócić uwagę czy takie placówki znajdują się bezpośrednio w Naszej okolicy abyśmy nie musieli marnować Naszego cennego czasu na dojazd.
Po czwarte, musimy sprawdzić cały szereg dokumentów, dotyczących zarówno samej inwestycji, jak
i dewelopera.
Tak naprawdę aspekty, na które warto zwrócić uwagę można byłoby wymieniać w nieskończoność. Więc co zrobić? Kupować w ciemno i liczyć na łut szczęścia? Poprosić o pomoc znajomego, który już przetestował taki zakup na własnej skórze? A może po prostu zrezygnować po wielomiesięcznych poszukiwaniach i czekać, aż trafi się jakaś wyjątkowa okazja, niczym wygrana w loterii?
A może skorzystać z pomocy brokera, dla którego wszystkie te wszystkie czynniki są po prostu codziennością, sposobem na życie i w wielu przypadkach także pasją?
Tylko ile Nas taka pomoc będzie kosztować? Odpowiedź na to pytanie z pewnością ucieszy większość z Nas: nic – oczywiście pod warunkiem, że skorzystamy z usług prawdziwego brokera, a nie ze zwykłego pośrednika, który „narzuca” swoją prowizję. Jak to możliwe? Otóż prawdziwy broker/doradca nieruchomości jest bezpośrednim sprzedawcą dewelopera. Różni się tylko tym od handlowców w biurach sprzedaży poszczególnych inwestycji, że jest z zewnętrznego biura sprzedaży, które skupia wiele inwestycji. Co za tym idzie, zawsze coś dla nas znajdzie i po prostu doradzi, ponieważ w najlepszych tego typu biurach, potrafią posiadać nawet 90-95% danego rynku nieruchomości w swojej ofercie.
Podsumowując, możemy próbować przeprowadzić tak ważną transakcję sami, ale możemy także skorzystać z darmowej fachowej pomocy profesjonalisty, na której możemy tylko zyskać.

Kategorie: allBezpieczny zakup

Zostaw komentarzPodobał Ci się ten wpis?

Nie przegap następnego! - zapisz się do newslettera.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli na naszej stronie nie znalazłeś interesujących Cię zagadnień napisz lub zadzwoń (+48) 511 270 706, a nasi eksperci rozwiążą twoje problemy.

Imie

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI