facebook_ico
twitter_ico

Wysypisko pod oknami? Sprawdź, aby nie żałować!

grafika do artykułu (2)

Jednym z podstawowych i najważniejszych kryteriów, którymi kierujemy się przy wyborze własnego mieszkania jest lokalizacja i jego najbliższe sąsiedztwo. Każdemu z Nas marzy się piękny widok na park i jednocześnie stacja metra w pobliżu, która zapewniałaby łatwą i szybką komunikację z Centrum. Niestety, takich mieszkań jest niewiele, a dodatkowo często przekraczają one Nasze możliwości finansowe. Wyznaczamy więc priorytety, którymi kierujemy się przy wyborze mieszkania. Dla niektórych będzie to cisza i spokojna okolica, dla innych dogodne połączenie komunikacyjne z miejscem pracy czy też bliskość szkół dla Naszych pociech. Przy wyborze mieszkania należy także pamiętać o planowanych inwestycjach. Niektóre z nich mogą sprawić, że w najbliższym czasie lokalizacja budynku zyska na atrakcyjności, zaś niektóre mogą uprzykrzyć Nam życie i spowodować, że nieruchomość znacznie straci na wartości.

 

Jakiś czas temu pisaliśmy o umowie deweloperskiej. Jednym z załączników tej umowy jest mapa pokazująca wszystkie planowane inwestycje w promieniu jednego kilometra od osiedla. Jest ona tworzona w oparciu o wszystkie publicznie udostępnione dokumenty. Jest to jak najbardziej wiarygodne źródło informacji, nie mniej jednak ci bardziej dociekliwi mogą to sprawdzić jeszcze na własną rękę.

 

W przypadku Warszawy najlepiej wejść na stronę www.mapa.um.warszawa.pl i wybrać spośród dostępnych tam map, tę z planem zagospodarowania przestrzennego. Niestety, większość terenów Warszawy nie ma uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego, więc jedynym dokumentem jest studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego . O ile plan zagospodarowania jest aktem prawa miejscowego i zawarte w nim informacje można uznać za pewnik, to studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego służy jedynie jako wskazówka dla osób przygotowujących miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i nie można brać za gwarant zawartych w nim planów. Warto natomiast sprawdzić w Internecie niepokojące Nas inwestycje, w szczególności pod kątem budowy obwodnic czy tras szybkiego ruchu, bo na ich temat możemy zazwyczaj dużo znaleźć. Jednym z ważniejszych elementów jest również rozbudowa II linii metra. W tym momencie są już wybrani generalni wykonawcy kolejnych odcinków dlatego warto zainteresować się inwestycjami w pobliżu kolejnych stacji, ponieważ ich wartość może wzrosnąć nawet o kilkaset złotych na metrze kwadratowym. Jeżeli dojrzymy jakieś niepokojące Nas inwestycje czy stare hale magazynowe na Woli czy Służewcu, warto sprawdzić jakie są co do nich plany, ponieważ straszące Nas w tej chwili budynki mogą już za chwilę zniknąć i zostać zastąpione przez nowe, ładne budownictwo

 

Podsumowując, zachęcamy do rozwagi w wyborze mieszkania i do tego aby sprawdzić informacje, które otrzymamy od handlowca w biurze sprzedaży dewelopera.

 

Kategorie: allBezpieczny zakup

Zostaw komentarzPodobał Ci się ten wpis?

Nie przegap następnego! - zapisz się do newslettera.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli na naszej stronie nie znalazłeś interesujących Cię zagadnień napisz lub zadzwoń (+48) 511 270 706, a nasi eksperci rozwiążą twoje problemy.

Imie

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI